Pomysłów na oprawienie w ramki zdjęć i grafik miałam tysiące. Każdorazowo zabierając się za realizację zapał umierał. Z galerią zdjęć jest taki problem, że wiąże się z wierceniem dziur w ścianach, na dłużej niż kilka tygodni czy kilka miesięcy. Znając swoją potrzebę przestawiania różnych rzeczy w domu jakoś mnie ta wizja przerażała, że coś ma zawisnąć gdzieś na stałe.
Sytuacja zmieniła się kiedy zamieszkał z nami Dante. Jego legowisko zajęło miejsce pod schodami i nagle ta pusta ścinana zaczęła mi doskwierać. Pojawiły się również aspekty praktyczne. Ściana za Dantusiem po prostu zaczęła się brudzić. Wpadłam zatem na pomysł aby pomalować ją farbą tablicową 😀 Jak ze wszystkim, pomysł kiełkował we mnie kilka tygodni, potem kiedy farba została już wybrana i zamówiona, kolejne tygodnie mój plan czekał na realizację. Aż wreszcie w sobotę wyposażyłam się w taśmę zabezpieczającą, wałek, tackę i pędzelek. Poniosło mnie i pomalowałam również ścianę z grzejnikiem w przedpokoju – te efekty pokażę Wam już niebawem 😀
Jak zabrać się za galerię zdjęć? Ramek są setki. Różne wzory, kolory, grubości, wielkości etc. Plus musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co chcemy w nich umieścić. W stylu skandynawskim ściany są z reguły całkowicie białe i stanowią świetny materiał do zagospodarowania. U mnie jest to ciemny grafit akurat na tym wycinku na którym galeria się pojawi, dlatego zdecydowałam się na mix białych i czarnych ramek. Monochromatyczne plakaty na ścianę wniosą do pomieszczenia nutę nowoczesnego designu i dodadzą mu osobistego charakteru.
Projektując ścianę wg zasad nowoczesnego wzornictwa powinniśmy przyjąć, że będziemy trzymać się jakiejś wyznaczonej linii i/lub kilku linii do których będziemy wyrównywać resztę elementów. Najważniejszy jest projekt a nie przypadkowe wbijanie gwoździ w ścianę licząc, że jakoś to będzie 😉 Można swój pomysł rozrysować na papierze, poszukać inspiracji w internecie i odwzorować dokładnie układ, który nam się spodobał zwracając uwagę w którym dokładnie miejscu ramki wiszą, w jakiej relacji do siebie etc. Przed uruchomieniem narzędzi wiertniczych warto ramki ułożyć na podłodze, zrobić zdjęcie i upewnić się, że działamy wg planu. Ułożenie ramek na podłodze pomoże nam w ewentualnych poprawkach, próbach innych układów etc.
Bardzo ciekawy artykuł na ten temat znajdziecie na stronie magazynu WESTWING – domowa galeria -> kliknij link.
⇒
To czego moim zdaniem powinno się unikać projektując nowoczesną galerię, to wszelkiego typu fabrycznie połączone ramki w różnych wzorach, które można kupić w sklepach. Wydaje się to być dużym ułatwieniem a w rzeczywistości jest z reguły niechybioną drogą na skróty z efektem który nas nie zadowala, bo coś w tym nie gra i nie tak miało być 😉
Zainspirowani?
Stay home ♥